G - 2024

"G" Vrh Kesan Hound

Blue Angel Sisi Kesan Hound x Drake Kesan Hound

7. a 8. február 2024 sme Sisi nakryli veľmi úspešným psom z nášho odchovu! Áno, Drake Kesan Hound bol náš G plemenník 🤞. A počatie bolo úspešné! 🫶

V noci z 6.4. na 7.4. sme úspešne Sisi pomohli priviesť na svet 7 krásnych šteniatok, 4 sučky a 3 psíkov.

Môžeme sa tešiť na veľmi šikovné vipety s výbornými povahami a predpokladmi na skvelé výsledky hlavne na coursingovom poli ale aj v iných pracovných disciplínach, no v neposlednom rade aj skvelými maznáčikmi, ako vždy 😉

RODOKMEŇ                   VÝVOJ HMOTNOSTÍ      


Obaja potencionálni rodičia majú absolvované rozsiahlejšie vyšetrenie srdca z roku 2023 s tým že mali všetko v poriadku.

DRAKE KESAN HOUND a jeho krásne doterajšie pracovné výsledky:

CSS Trieda:


CACIL Trieda:

   

BLUE ANGEL SISI KESAN HOUND a jej doterajšie pracovné výsledky:

RODOKMEŇ ŠTENIATOK


Toto spojenie je naším prvým kde obaja rodičia sú z nášho odchovu, Drake a Sisi majú spoločného otca a teda ich koeficient príbuzenskej plemenitby (COI) je väčší. Doteraz sme sa vždy snažili naše krycie psy vyberať tak aby sa COI šteniatok blížil čo najviac k nule ale toto spojenie má podľa nás veľký potencionál tak sme ochotný prijať aj trochu vyšší matematický odhad COI podľa rodokmeňa, pričom to nie je nič nezvyčajné pri chove psov a nájdu sa aj vrhy s oveľa vyšším koeficientom.


Výnimočnosť rodičov je v tom že sú obaja veľmi nadaný v coursingu a majú skvelé gény jednak od spoločného otca Fierce Fireball Blaze-a, a po jeho línii od starého otca Gordon-a Isis Wind, ale aj na druhej strane od ich matiek ktorými sú naše Ava Lady Kesan Hound (matka Drake-a) a naša Blue Berry Fast Angels (matka Sisi). Vo vrhu z ktorého je Sisi a tiež aj v tom z ktorého je Drake sme tiež mali všetkých (dokopy 7) psov s plne zostúpenými semenníkmi už do ich 4 týždňa, čo zaručuje že by sme sa vyhli kryptoorchidizmu ako aj iným možným vadám nakoľko vieme o všetkých potomkoch z týchto vrhov že nemali doteraz žiadne zdravotné problémy ani vrodené vady.


Drake má síce oveľa lepšie pracovné výsledky z coursingu ako Sisi, nakoľko on ich má veľmi dobré za tú doterajšiu krátku pretekársku kariéru a je na popredných "priečkach" v porovnaní s akýmikoľvek aktívnymi vipetmi, ale Sisi má už aj medzinárodný pracovný certifikát a viackrát sa umiestnila v prvej polovici medzinárodných pretekov.


Ďalšie hľadisko čo je tiež podľa nás výnimočné je to, že Sisi je skvelého typu stavby tela a tiež jej výška 46 cm v kohútiku je teraz už celkom vzácna nakoľko sa rodia stále vyššie a vyššie vipety a preto by sme sa chceli aj na to zamerať.


Drake má tiež nádhernú postavu a za necelý rok keď bol v triede CSS odbehol 11 pretekov, kde bol vždy v prvej polovici, presnejšie 5x bol majster a 2x vicemajster.

Po dosiahnutí výstavných výsledkov prestúpil do CACIL triedy kde za 7 mesiacov absolvoval 7 pretekov, z toho aj majstrovstvá sveta vo Švédsku kde bol 6. z 49 psov. Z tých 7 pretekov iba raz nebol v prvej polovici keď mal malé zranenie a raz bol 1. a dvakrát 2.


Temperament oboch potenciálnych rodičov je ďalšou výnimočnou vlastnosťou pre ktorú sú podľa nás veľmi vhodným párom. Obaja sú kľudný, rozvážny pritom veľmi oddaný, bystrý a ochotný spĺňať všetky behaviorálne požiadavky, ktoré majiteľ môže očakávať od úžasného chrta, vipeta, aj s predpokladom na výstavnú kariéru, ak by sa nový majitelia rozhodli venovať aj tejto stránke vlastnenia čistokrvného psa.


Oboch poznáme od narodenia a veríme, že by ich potomkovia boli dobrými a hlavne zdravými nasledovníkmi plemena.